Sklep ezoteryczny – co ciekawego możesz w nim znaleźć?

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej pojawia się w naszych domach. Popularność zdobywają różnego gatunku ćwiczenia duchowe, medytacja, joga. Dużo ludzi sięga po pomocy znawców w celu odczucia głębokich doświadczeń duchowych. Otwierają się sklepy ezoteryczne. Czym konkretnie jest ezoteryka, co ukrywa się pod tym słowem?

 Powinno się zacząć od tego, że jest to bardzo obfite pojęcie, zawierające setki idei. Dużemu odsetkowi społeczeństwa ezoteryka kojarzy się z magią. Faktycznie, ezoteryka to wiedza nie dostępna, droga do wyższego poziomu wiedzy i lepszej percepcji otaczającego  świata. Połączona jest z rzeczami mistycznymi.

Osoby interesujące się ezoteryką używają z numerologii, astrologii albo psychologii, po to by zgadywać przyszłość i dostawać inspirację. Oprócz tego, regularnie używa się z zaklęć, wróżb czy obrzędów. Przyznaje się również pewną znaczenie liczbom, wyrazom czy rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje praktyki kładzie nacisk na indywidualnym oświeceniu duszyi. 

EZOTERYKA W UJĘCIU TRADYCYJNYM

Ludzie parające się praktykami ezoterycznymi żyją na świecie od wieków. Nawet w mitologii greckiej pojawiały się wyrocznie. Pośród wszelakich cywilizacji od lat obecni są szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej tradycji można wskazać szeptuchy i szeptunów – znających w medycynie ludowej, zdolnych do odczytywania ludzkich utrapień. 

Latami postrzeganie takich osób bywało różne – część używała z ich doświadczeń i wierzyła w każde myśl, dla innych byli oni zwykłymi kłamcami, działającymi we współpracy z szatanem. Symbole odprawiane przez ezoteryków były kojarzone z złem. Z powodu na spór z wierzeniami kościoła tacy ludzie bywali na banicję.  

Dziś ezoteryka postrzegana jest odmiennie. Część patrzy ją za interesujące zjawisko. Ezoterycy patrzą w gwiazdy, wyciszają się, czytają horoskopy. Większość chce posiąść prawdę na swój sposób

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE KREUJE ZYSKI

Zwiększenie się popularności aktywnościami ezoterycznymi spowodował reakcję rynku. Wraz z wzrastającym popytem na ezoteryczne artykuły i usługi, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one konsekwencją na pragnienia klientów, którzy poprzez tajemnicze rzeczy, chcą wzmacniać doznawane odczucia albo docierać znacznie głębiej w swoich duchowych doznaniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM SIĘ ZNAJDUJE?

Warto przyglądnąć się asortymentowi dostępnych w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla każdego?

Jednym z bazowych przedmiotów występujących w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Woń uwalniany przez kadzidło w procesie spalania ma oczyszcza atmosferę i czyścić pomieszczenie, w którym jest rozpylany od zła. 

Następnym produktem, który kupimy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Odznaczają się one zróżnicowaniem barw, wydzielanych aromatów i sposobów użycia. Wspierają wejść w pozytywny aurę, przegnać złe demony, zwalczać napięcia. Świeczki użytkuje się też do rozmaitych rytuałów czy masaży.

Lubianym produktem są różnorodne magiczne kamienie, którym nadaje się określone aury. Zdaniem ezoteryków mają wpływ one na nasze nastrój, pomagają w rozwiązywaniu kłopotów zawodowych. Ametyst, agat czy onyks to kamienie, które wpływają na uzyskiwać duchowej równowagi, sprawczość, czy bogactwo.

Sklep ezoteryczny to również artykuły związane ze zdrowym trybem życia – wegańskie kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego wyposażenie stanowią wszelakie rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny może być dla większości? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej.