Przedszkole z wiodącym angielskim – co powinieneś wiedzieć?

Licznym opiekunom zależy, aby ich pociechy uczyły się języka angielskiego od jak najmłodszych lat. Nikogo to chyba nie dziwi, gdyż władanie językiem angielskim jest w obecnych czasach koniecznością. Z tego względu powstaje coraz więcej przedszkoli anglojęzycznych. Są to z reguły przedszkola prywatne. 

Przedszkole polsko-angielskie – korzyści z zapisania tam dziecka

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest ze wszech miar istotna w kontekście późniejszego rozwoju naszych dzieci, w związku z czym odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w mieście Łomianki polecane jest Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne Tree House) jest odpowiednim pomysłem, jest nad wyraz prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto skierować dzieci do przedszkola niepublicznego nastawionego na naukę języka angielskiego, gdyż w dzisiejszych czasach opanowanie tego języka jest umiejętnością niezwykle ważną i przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i później, w trakcie pracy. 

Przedszkole polsko-angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Jest to pytanie, które bez wątpliwości frapuje wielu rodziców. Rzecz jasna pociechy są zachęcane do jak najbardziej intensywnego mówienia w tym języku, ale w normalnej komunikacji nie ma jakichkolwiek przeszkód, żeby posługiwać się ojczystym językiem. Znaczna część zajęć jest natomiast prowadzona w języku angielskim, co w dużej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tej kwestii. Należy pamiętać, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój priorytet stawia nade wszystko opiekę nad maluchami oraz ich zdrowy rozwój, jednak przede wszystkim cudowną atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najwięcej w miejscu, jakim jest przedszkole angielskie.