Prywatne przedszkole – co mogą nam zaoferować?

Prywatne przedszkole najczęściej są otwierane przez osoby fizyczne bądź stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole najczęściej mieści się w dużych domach zbudowanych czy też przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Czesne za przedszkole niepubliczne – ile wynosi?

Bezsprzecznie to ile zapłacisz za przedszkole niepubliczne jest bardzo zróżnicowane. W dużych miastach takich jak chociażby Kraków czynsz może wynosić 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w mniejszym mieście zapłacisz mniej więcej 600 złotych miesięcznie.

Zalety przedszkoli niepublicznych – jakie są?

Z pewnością zdecydowanie się na przedszkole to bardzo istotna decyzja. Od niej zależy rozwój czy też bezpieczeństwo pociechy. Każdego roku mnóstwo rodziców zastanawia się – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Żeby podjąć tę decyzję warto poznać zalety tych miejsc. W naszym artykule poznasz plusy przedszkola prywatnego.
  1. Ogromny wybór zajęć dodatkowych – przedszkola prywatne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak między innymi robotyka, nauka gry na gitarze, basen, sport, nauka języka angielskiego, taniec.
  2. Mało liczne grupy – zajęcia w niepublicznym przedszkolu odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu każdy maluch ma zapewnioną indywidualną opiekę.
  3. Zajęcia odbywają się cały rok – w prywatnych przedszkolach nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Rodzic ma możliwość wyboru przedszkola z profilem – znajdziemy dużo placówek profilowanych. Może to być przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;
  5. Idealne wyposażenie – przedszkola niepubliczne najczęściej mają nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duży wybór atrakcji – przedszkola niepubliczne dają możliwości. Gwarantują lekcje dobierane do zdolności i zapotrzebowania dzieci.
  7. Wykwalifikowana kadra – niepubliczne placówki zapewniają pomoc psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Dopasowana do potrzeb dziecka kuchnia – bardzo często w publicznych placówkach nie ma opcji aby dać dziecku wskazany posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Placówki prywatne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Wysokie bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają własny monitoring, ponadto wstęp do przeszkoda jest pod nadzorem.
Pamiętajmy, że uczęszczanie do przedszkola u każdego dziecka na początku jest stresujące. Dlatego właśnie należy zagwarantować mu najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest bardzo wskazana. Warto zadbać o rozwój swojego malucha, oraz o jego samopoczucie.