Pomoc w leczeniu uzależnienia – czy uzyskam pomoc na NFZ?

Placówka lecząca osoby uzależnione w Wandzinie ułatwia powrót do zdrowia osobom, które chcą skorzystać z NFZ. Próby leczenia na własną rękę, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych graniczy z cudem. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który cechuje się działaniem w oparciu o metodę społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym w walce z uzależnieniem jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona kierowana do osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz innych środków.

Na czym polega?

Zabierając się za realizację postanowienia o skończeniu z używkami trzeba być świadomym, że leczenie zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to etap w życiu, podczas którego dostosowywane jest najlepsze możliwe leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które stopniowo pozwalają osiągnąć zamierzony rezultat. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która nam pozwala zastosować kolosalne zmiany, które wynikają z wyznawanych norm i wartości. Kolejny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest przypływ myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Zakończona terapia daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić pewne wymagania

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które starczą nam na pełen czas pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie w posiadaniu ważnych papierów lub zaleceń do przyjmowania leków, to nie zostaną one podane. Warunkiem są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka powinna pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: wandzin.pl