Najwyższa jakość, najlepszy efekt – Wybieramy olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne uzyskują coraz większe uznanie. Od setek lat wykorzystywane są do aromaterapii, a nasze babcie stosowały ich terapeutyczne cechy wspomagająco podczas leczenia wielu schorzeń. Ale nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne najlepszej klasy. Jak rozpoznać drogocenne naturalne olejki eteryczne? Jakie profity dają Ci całkowicie naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w dzisiejszym artykule.

Naturalne olejki eteryczne – Co to jest?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak wysokiej klasy wyciągi z roślin. Ich obfity zapach zawarty w pojedynczej kropelce to oznaka na to jak bardzo są skoncentrowane. 

Do wyrobu jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego z róży potrzeba aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Tak duże skondensowanie wyrobu daje nam szansę zrobienia użytku z mnogości drogocennych cech roślin.  

Naturalne olejki eteryczne są tworzone na multum sposobów, najczęściej wytwarza się je ze świeżo zebranych lub wysuszonych roślin procesem destylacji za pomocą pary wodnej i destylacji wodnej.  

Naturalne olejki eteryczne – właściwości

Olejki eteryczne uzyskiwane jedynie z surowców pochodzenia naturalnego posiadają multum przydatnych właściwości. W zależności od Twoich potrzeb masz możliwość wykorzystać je na odmienne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną z najpopularniejszych metod stosowania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora albo specjalnego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają także dobroczynne działanie na choroby skóry. W tym celu możesz użyć kilka kropli naturalnego olejku eterycznego do kąpieli bądź zmieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek z lawendy

wykazuje wspaniałe działanie wyciszające i wpływa na relaks, używany podczas aromaterapii pomaga nam się rozluźnić a także wspomaga zasypianie. 

Olejek z sosny

używany zwłaszcza w sezonie przeziębień, genialnie pomaga w infekcjach górnych dróg oddechowych, a leśny aromat przynosi ulgę podczas kataru. Ma działanie odświeżające jak też pobudzające, a także orzeźwia wycieńczony umysł.

Olejek rozmarynowy

jest to jeden z najbardziej popularnych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocą w skupieniu a także wspomaga procesy myślenia. Stosowany na skórę pomaga podczas walki z cellulitem, będzie także doskonale wygładzał skórę.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego doskonałych właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Wspomaga walkę z przeziębieniem, oraz grypą. Stosowany na skórę świetnie radzi sobie z wypryskami i zmianami skórnymi.

Naturalność olejków eterycznych – jak to zbadać?

Całkowicie naturalny wyrób, jakim jest olejek eteryczny, zapewni Ci nie tylko piękny zapach ale też mnogie właściwości lecznicze. Niestety w wielu sklepach pojawia się ogromna liczba substytutów i wyrobów podejrzanej klasy. W jaki sposób zatem odróżnić całkowicie naturalne olejki eteryczne od zamienników? 

Najłatwiejszą metodą jest zwrócenie uwagi na sema nazewnictwo. Gdy na etykiecie nie jest zaznaczone, że jest to wyrób całkowicie naturalny, wysoce prawdopodobne, że w swej kompozycji ma substancje drażniące i chemiczne związki wypełniające. Posiada on miły aromat, ale nie powinno się używać go w celach terapeutycznych jak też nakładać bezpośrednio na skórę – na przykład do masażu lub jako dodatek do kąpieli albo kremu.

Jeżeli na buteleczce można zobaczyć napis “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, że jest to tylko podróbka bezsprzecznie wartościowego naturalnego olejku eterycznego.Powinno się też spojrzeć czy firma przedstawia przeróżne dokumenty dotyczące składu, sposobu produkcji jak też jakości produktów wykorzystanych do wytworzenia olejku. Gdy firma jest uczciwa i można bez większych trudności prześledzić proces wytwarzania każdej partii, możesz mieć pewność w kwestii dobrej klasy, a co za tym idzie najlepszego działania.