Na czym polega dezynsekcja budynków

W jakich sytuacjach powinieneś pomyśleć o dezynsekcji mieszkania? Dezynsekcja jest walką z z owadami. Jeżeli więc w Twoim budynku zaczęły grasować karaluchy albo pluskwy, to jest to odpowiedni moment aby zastanowić się nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najczęściej spotykane sposoby dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczebności szkodników i rodzaju owadów, które mamy w lokalu, grupa dezynsekująca doradzi najlepszy sposób.

Oprysk

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie robaka, jednak przeważnie wykorzystywany jest do eliminowania prusaków i karaluchów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz popularniejszą metodą. Wynika to z dużej skuteczności i długiego czasu działania. Jest niegroźna i w trakcie jej wykorzystywania nie jest konieczne opuszczanie mieszkania. Żelowanie wykorzystywane jest przy eliminowaniu prusaków i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest przede wszystkim w dużych pomieszczeniach albo na zewnątrz. Przykładowym użyciem tego sposobu są coroczne opryski na muchy i komary. Jest to też najlepszy sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Gazowanie

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Wpływa na to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń na minimum 7 dni. Ta metoda stosowana jest w wielkich firmach i fabrykach, w których często spotykany jest przykładowo mklik mączny albo rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

W zależności od tego jakie robaki zamieszkują nasze mieszkanie i który sposób dezynsekcji wybierzemy, nasze przyszykowanie mieszkania do tego zabiegu będą inne. W przypadku każdej metody jednak musisz opróżnić szafki, w których podejrzewasz, że zamieszkały robaki. Jeżeli podejrzewasz, że owady przebywają w lokalizacjach z utrudnionym dojściem – wysuń szafy i pozostałe przeszkody. Wyłącz z prądu wszystkie czajniki i ładowarki. Schowaj też, albo zabezpiecz wszystkie rzeczy, które wykorzystujecie codziennie. 
Kiedy wykorzystywane było zamgławianie lub oprysk – otwórz wszystkie okna, wyczyść dokładnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, a także jesz.
Wiedz, że insektów szybko przybywa i lepiej rozwiązać problem jak najszybciej. W Warszawie uzyskasz fachową pomoc w obszarze dezynsekcji.