Księgowość – wybrać blisko położone biuro czy większą korporację?

Dla ludzi którzy zaczynają indywidualną drogę z własnym przedsiębiorstwem decyzja między małą księgowością lub dużym biurem rachunkowym wyzwanie. Dużo albowiem zależy od tego jakie wymagania ma nasza korporacja a także w jakim charakterze możemy ją prowadzić. W jaki sposób dobrać sposób najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb w tematyce spraw finansowych naszej firmy?

O czym trzeba pamiętać przy wyborze usług księgowych 

Dużą zaletą, z racji na specyfikę prowadzenia swojego biznesu jest to, aby indywidualna księgowa miała dla nas czas i sposobność bycia w stałym kontakcie. Często mają miejsce sytuacje niespodziewane, przez które nie możemy przyjechać na konkretną porę do biura co może nam komplikować sytuację. Nie zapomnijmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas firma miała poniższe przymioty:

  • Łatwy i szybki dojazd – w razie potrzeby nagłego kontaktu
  • Jest usytuowana w bliskiej odległości od nas – to pozwala zaoszczędzić czas na przyjazd a także powoduje ogromny komfort w przypadku zaskakujących wydarzeń
  • ilość profesjonalistów – tak, aby w przypadku choroby lub okresowej niedomagania pracownika, który rozlicza naszą firmę, nie pojawiły zaległości

Biorąc pod rozwagę wszystkie aspekty, rozbieżność między małym a większym biurem rachunkowym nie jest nazbyt duża. Przede wszystkim powodem jest to,iż w w obu przypadkach, mamy styczność z indywidualną księgową dla której, oczywiście, jesteśmy zleceniodawcą. Niektórzy sądzą, iż większe biuro rachunkowe jest dla nas bezpieczniejsze poprzez rangę a także sam fakt wielkości – więcej pracowników = większa pewność płynności obsługi. Jednak nie jest powiedziedziane że tak będzie, ponieważ większe biuro rachunkowe to i większa odpowiedzialności oraz wzrost liczby zleceń i obsługiwanych kontrahentów – a to może sprawić, że biuro przestanie wyrabiać się na czas z naszymi zaleceniami przez dużą liczbę zobowiązań. 

Mniejsze czy większe biuro księgowe?

Każde z tych rozwiązań ma indywidualne wady i zalety. W mniejszych biurach rachunkowych posiadamy mniejszą liczbę księgowych, jednak są oni dla nas lepiej przystępni a z uwagi na to, że w większości są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w niedalekim otoczeniu. Z kolei dużym plusem korzystania z usług większych biur jest fakt, że posiadają oni dużo profesjonalistów i tym samym, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, iż niezmiennie będziemy dobrze obsłużeni.

Przedsiębiorca, musi rozważyć obie wyjścia w zależności od osobistych potrzeb i dostosować je do siebie. Osobista księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze jest niełatwym wyborem, ponieważ szczególnie w większych miastach wybór jest ogromny a przez to trudniejszy.