Kiedy warto znać hiszpański?

Hiszpański jest jednym z popularniejszych języków do nauki. Często można wybrać go jako drugi język w liceum lub technikum. Nie jest on też trudny w nauce. Czy warto go znać jednak poza szkołą? Nie da się go przecież porównać do języka angielskiego, za pomocą którego porozumiemy się w większości miejsc na całym świecie. Sprawdźmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i kiedy będzie przydatny.

Drugi najpopularniejszy język na świecie!

Bardzo często myślimy o nauce języka obcego jeśli planujemy wizytę w danym kraju. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, ponieważ Hiszpania jest piękna i bardzo często wyjeżdżamy tam na wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko tam uda nam się porozumieć się po hiszpańsku. Aż 20 państw używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To sprawia, że jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze albo Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać po hiszpańsku. Warto tutaj też dodać, że aż 45 milionów Amerykanów mówi po hiszpańsku.

Jeden z prostszych języków do nauki

Aktualnie znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc doskonałym kolejnym językiem, ponieważ można się go bardzo szybko nauczyć. Część słów, jest podobnych do tych, które istnieją w angielskim. Jeżeli znasz już francuski, włoski lub portugalski, to także powinieneś złapać hiszpański bardzo szybko. Na dodatek hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się dokładnie tak samo, jak są napisane.

Jakie są sposoby na naukę hiszpańskiego?

Jeżeli uczyłeś się hiszpańskiego w szkole albo na studiach to masz sporo szczęścia. Na pewno zdecydowanie szybciej będziesz się swobodnie posługiwał językiem. Uczyć hiszpańskiego można się przede wszystkimw szkole językowej. Znajdują się one w niemal każdym mieście, także w Skierniewicach. Drugą opcją jest znalezienie prywatnego nauczyciela i chodzenie na lekcje indywidualne, lub skorzystanie z jednej z wielu aplikacji internetowych. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że często można połączyć się tam z native speakerami. Dzięki temu od razu będziecie mówić, a nie koncentrować się jedynie na teorii. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach też zwróćcie uwagę na to, czy duży nacisk jest kładziony na umiejętność praktycznego posługiwania się językiem.