Kiedy sprawdzi się spiralowanie?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj widziane jako jedne z najbardziej stylowo zrealizowanych produktów drukarskich. Metoda spiralowania pozwala połączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a również wielostronnicowe publikacje. Dzięki temu świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane i ich właściwości

Oprawa spiralna to sposób, który spaja ze sobą strony najczęściej plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do otworów wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm oferuje również różne kolory spirali – by produkt był możliwie maksymalnie spersonalizowany. Spiralowanie wykorzystuje się najczęściej dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę usług na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – introligatornia – proponują oni wykonanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Fachowe wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także trwałość.

Spiralowanie – zalety

Przed zamówieniem projektu do druku prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Przeważnie skupiamy się na kwestiach wizualnych, podczas gdy kwestie techniczne są równie ważne. W przypadku kiedy postawimy na spiralowanie, będziemy mieć pewność, że strony produktu będą się z lekkością obracać, pozostawać na swoim miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i niszczyć. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba także trzymać na danej stronie, by się nie zatrzasnęła. Właśnie ze względu na to jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość bezproblemowego przeglądania, a także zajęcia jak najmniejszej ilości miejsca na blacie czy stoliku.