Jazda nawrotkach – przydatne ciekawostki

Z pewnością jazda na rolkach, a także jazda na wrotkach to jeden z najbardziej przyjemnych i najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Do ich zalet zalicza się:

  • umocnienie mięśni w nogach a także w pośladkach
  • przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
  • poprawia kondycję, zwiększenie koordynacji.

Niemniej jednak plusy rolkarstwa nie są to tylko plusy dla naszego zdrowia. Ten sport pomimo tego, że wzmacnia ciało, jest to idealna forma relaksu i sposób na wspaniałą formą relaksu i rozwiązaniem na ciekawe spędzanie czasu z rodziną.Ważny jest także fakt że  jazda na wrotkach stwarza szansę do poznania nowych osób,dodatkowo pozwalają one zapomnieć o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby zacząć jeździć, nie musisz być sportowcem. A także wrotki są idealne zarówno dla młodych, jak i dla nieco starszych osób o różnej kondycji.

Jakie są plusy z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach skutecznie spalają tkankę tłuszczową

Czy wiesz, że rolki są skuteczne w odchudzaniu niemal tak samo jak jogging? W czasie godziny jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| nawet 700 kalorii. Systematyczne treningi, które odbywają się dwa dni w tygodniu, pomogą Ci w redukcji. 

Rolki nie przeciążają stawów

Przewagą jazdy na rolkach nad biegiem jest fakt że obciąża ona stawy w dużo mniejszym stopniu. Przez to, że ruch jest płynny, nie ma potrzeby szybkich zrywów, stawy nie są tak narażone na przeciążenia jak w trakcie biegu.

Rolki ulepszają wydolność fizyczną

Przez to, że jazda na rolkach należy do sportów aerobowych poprawia jakość pracy serca a także pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego układu krążenia. Mocne serce lepiej pompuje krew, dzięki czemu tlen jest dostarczony szybciej do wszelkich tkanek w organizmie. Dzięki temu mniej się męczymy oraz mamy więcej energii do działania.

Wrotki rozwijają mięśnie nóg 

Przez to, że podczas  jazdy na wrotkach pracują wszystkie nie małe grupy mięśniowe, nogi u u jeżdżących na rolkach ujędrniają się. 

Wrotki pomagają w koordynacji ruchowej

Ze względu na konieczność utrzymania odpowiedniego balansu podczas chwiejnych rolek powoduje, iż pojedyncze mięśnie w naszym ciele są zobowiązane do współpracy ze sobą. Wrotki pomagają w wyrabianiu koordynacji.

Jazda na wrotkach dotlenia organizm

Z pewnością podczas jazdy na wrotkach nasz organizm zażywa ruchu na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że taka aktywność jest bardziej zdrowy a także w lepszy sposób dotlenia nasze ciało aniżeli aktywność w zamkniętych pomieszczeniach.

Wrotki to idealny środkiem przemieszczania się  

Ogromnym plusem jazdy na rolkach jest to, iż jesteśmy w stanie nimi przetransportować się wszędzie, dokąd prowadzą chodniki.

Rolki odpręża oraz obniża zdenerwowanie

Jazda na wrotkach po dniu zapełnionym obowiązkami to idealny czas aby zredukować stres i oderwanie się od rutyny życia codziennego. A dodatkowo rolkarstwo pozwala nam odprężająco zapełnić czas z korzyścią dla zdrowotności  i wyglądu naszej figury.

W jakim miejscu w Szczecinie można jeździć na rolkach? 

Niewątpliwie najlepsza pora roku do treningów to bezsprzecznie miesiące letnie czyli na przykład kwiecień. Szczecin oferuje wiele miejsc gdzie można jazdy na rolkach. Gdzie na rolki w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje Szczecińska arkonka. Tuż obok niej znajdziemy bujne drzewa I zbiornik wodny. Bez wątpienia dzięki temu jazda na rolkach jest tam znacznie bardziej przyjemna. Całkowity dystans tej trasy mierzy 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Następnym miejscem jest Szczecińskie Bulwary. Pełny dystans tej trasy to aż 850 metrów.

Trasa zamkowa

Kochasz panoramę Szczecina?Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi tak to koniecznie rekomendujemy trasę zamkową. To wyasfaltowana dróżka, która oferuje widok na Odrę jak i Szczecin.