Jak zostać stomatologiem – ścieżka kariery dentysty

Stomatolog jest fachem nie tylko złożonym, ale i bardzo odpowiedzialnym. W związku z tym nie zaskoczy nikogo fakt, że droga, która zamienia studenta w fachowca jest niezwykle długa, a niekiedy i wyboista. Staramy się dzisiaj wytłumaczyć, co należy zrobić oraz jakiego rodzaju studia skończyć, aby móc pracować w tym wymagającym, aczkolwiek nad wyraz satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Kraków oraz inne większe lub mniejsze miejscowości to doskonałe miejsca aby rozwijać się w tej branży, ukończyć studia oraz zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie istnieje inna droga do uzyskania miana dentysty, niż ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest mieć świadomość, że są to jednolite studia magisterskie. Co więcej, każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest parę i zależą rzecz jasna od konkretnej uczelni. Przyszły stomatolog może zdecydować się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od wielu lat niezmiennie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród najbardziej zdolnych i ambitnych studentów. 

Stomatolog – co po studiach, aby leczyć zęby?

Ukończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły dentysta powinien odbyć trwający rok podyplomowy staż, a po jego ukończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest bardzo trudny, skomplikowany i wymagający obszernej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie uprzednio wspomnianego stażu. Warto odnotować, że ów wspomniany staż jest w całości płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Podsumowując, ścieżka do zostania stomatologiem jest niezwykle długa i wyboista, ale dzięki temu możemy na co dzień korzystać z usług fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. Dziś żadne przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia